وبلاگ شخصی بسازید

وردپرس یک نرم‌افزار انتشار شخصی پیشرفته در عین حال ساده و زیبا می‌باشد، وردپرس یک نرم‌افزار آزاد٬ رایگان و بازمتن است. گستردگی افزودنی‌ها، پوسته‌ها، مستندات و پشتیبانی این سیستم مدیریت سایت در آن حد است که آن را برای مدیریت هرگونه وبلاگ یا سایت با هرگونه امکانات سازگار نموده است.

وردپرس

کسانی که وبلاگ دارند در سرویس های وبلاگ دهی متنوعی ثبت نام کرده اند. چه فارسی چه غیر فارسی. این کار خوبی ها و بدی هایی دارد. از خوبی های این سرویس ها این است که هیچ پولی نمی گیرند! همه چیز آماده برای استفاده است و شما تنها با چند مرحله می توانید صاحب وبلاگ شوید! بدون این که بدانید پشت صحنه چه اتفاقاتی می افتد!

اما این سرویس ها محدودیت های زیادی نیز دارند. از جمله این که نام سرویس خود را در  کنار نام انتخابی شما قرار میدهند. فضای قرار دادن عکس و ویدئو، فایل و غیره محدود می باشد. شما هیچ کنترلی روی افزونه های وبلاگ خود ندارید… در حقیقت هر چه آن ها بگویند، همان است! از جمله در سرویس های ایرانی، شما محدودیت هایی نیز در نوشتن مطالب خود دارید. سرویس های خارجی هم ممکن است به خوبی از زبان فارسی آن طور که شما میخواهید پشتیبانی نکنند. همچنین شما قالبی را که خودتان طراحی کرده اید نمی توانید در این سرویس ها بکار ببرید.

اما شما میتوانید یک وبلاگ شخصی با کنترل کامل خودتان بر تمام اجزای آن داشته باشید. هر فایل و هر عکسی را که خواستید روی وبلاگ خود قرار دهید و بسیاری از امکاناتی که شما در سرویس های رایگان وبلاگ دهی نخواهید دید.

برای اینکه یک وبلاگ شخصی داشته باشید باید یک Host و یک Domain بخرید، نرم افزار وبلاگ نویسی مناسبی را در آن نصب کنید، پوسته ها و افزونه های دلخواهتان را در آن نصب کنبد و بعد شروع به وبلاگ نویسی کنید.

اما برای این کار، خیلی ها نمی دانند چه کار کنند. خیلی ها نمی دانند به کجا باید بروند، این host و domain را چگونه باید تهیه کنند … اما خیلی هم دلشان می خواهد یک همچین چیزی داشته باشند و حاضرند بابت آن پول بپردازند، اما نمیدانند چه کار کنند! برای همین تن به همان سرویس های محدود میدهند.

در صورت تمایل به راه اندازی سرویس مستقل خود به سایت شیوا هاست مراجعه نمایید.

ارسال شده در ژانویه 21st, 2011 موضوع کامپیوتر و اینترنت توسط

یک نظر در 'وبلاگ شخصی بسازید'

  1. جولای 20, 2011 در 3:43 ق.ظ
    ip نویسنده:184.82.44.242

    حمید

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>